Skip to main content

Dokážeš pristáť s raketou SpaceX Falcon 9 Elona Muska? Vyskúšaj si to aj ty!

Vývojári z MIT Media Lab v Massachusetts prišli so zaujímavou 8-bitovou hrou, kde si môžeš vyskúšať pristávanie rakety Elona Muska Falcon 9 na malej plávajúcej plošine, ale i na pevnine. SpaceX asi nikomu netreba zvlášť predstavovať. Ide o americkú spoločnosť zaoberajúcu sa letmi do vesmíru.

V súčasnosti ich raketa už úspešne pristála, no na plávajúcej plošine sa im to ešte úspešne nepodarilo, aj keď mali k tomu veľmi blízko. Pri pristávaní sa im zlomila podpera rakety a tá sa v zápätí zrútila na zem a explodovala. Vývojári z USA chcú bežným ľuďom priblížiť, aký ťažký je takýto manéver. Na videu môžete vidieť skutočný pokus rakety Falcon 9.

V hre musíte šípkami vľavo a vpravo balancovať, aby sa raketa pod veľkou rýchlosťou nezrútila na plošinu, alebo do mora. Šípkou hore zase ovládate rýchlosť klesania. Množstvo paliva je obmedzené a to robí hru ešte o niečo ťažšiu. Raketa má dva typy paliva – základné tzv. fuel na spomaľovanie a tzv. monopropellant slúžiace na nákláňanie sa.

falcon

Samotnú hru nájdete na tomto odkaze. Ešte jedno menšie upozornenie hra je vo flashi, preto ak patríte medzi ľudí, ktorí flash nemusia a majú ho zablokovaný odporúčam doinštalovať, alebo to vyriešte ako ja a využívajte jeden browser výhradne iba na flashoviny. Vyhnete sa tak občasným pádom vášho prehliadača a ušetríte si kopec nervov. Flash je „zlo“ a hlavne už v súčasnosti nepodporovaná technológia, ktorá je čoraz viac nahrádzaná HTML 5!!!

Jaroslav

Zaujíma ma všetko okolo internetu, počítačov, mobilných zariadení, programovania. Rád hrám tenis, bedminton, ale i bicyklovanie. Taktiež ma zaujíma verejné dianie.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: