Skip to main content

Facebook reactions sú tu. Dislike button naďalej v nedohľadne.

Po viac ako roku testovania Facebook tento týždeň oficiálne predstavil Facebook Reactions. Ide o nový spôsob vyjadrovania pocitkov k príspevkom na Facebooku. Prioritný je stále like, ale po dlhšom držaní myši nad páči sa mi to sa objaví ponuka so šiestimi možnými tlačidlami – páči sa mi to, super, haha, žasnem, je mi to ľúto, štve ma to.

Tieto tlačidlá majú vyjadrovať základné pocity ako lásku, hnev, pocit pobavenia, prekvapenie a smútok. Asi mi sami dáte za pravdu, že bývalej frajerke označovať príspevok typu „in a relationship“ pocitom smutný je asi zlý nápad. Vo všeobecnosti tieto tlačidlá asi trocha skomplikujú ľuďom život na sociálnych sieťach, no zároveň ho posunú na novú interaktívnejšiu úroveň. V Španielsku si Facebook Reactions pri testovaní získali veľkú obľúbenosť. Akú popularitu dosiahne tento nový spôsob vyjadrovania emócii prostredníctvom sociálnych sietí u nás na Slovensku ukáže až čas. Zrejme ide o snahu zvrátiť čoraz menšiu popularitu lajkovania, alebo pre skôr narodených „páčikovania“. Či sa to Facebooku podarí uvidíme v budúcnosti. Možno nás postupom času prekvapí zase s niečím novým.

priklad

Zdá sa, že Facebook na čele s Markom Zuckerbergom neprinesie tlačidlo „nepáči sa mi to“. Ako sa nechali počuť, takéto vyjadrenie pocitu je pre nich až príliš negatívne. Áno veď predsa, kto má rád reklamy. Tie by určite nedostávali len výhradne páči sa mi to. A za ďalšie, aj Facebook musí z niečoho žiť. Môj uhol pohľadu je, že život je príliš krátky na to, aby som sa zapodieval vyjadrovaním pocitov na facebooku, alebo na inej sociálnej sieti. Ako sa vám pozdávajú Facebook Reactions?

Jaroslav

Zaujíma ma všetko okolo internetu, počítačov, mobilných zariadení, programovania. Rád hrám tenis, bedminton, ale i bicyklovanie. Taktiež ma zaujíma verejné dianie.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: