Skip to main content

Kde hľadať obrázky pre vašu webovú stránku zadarmo

Rozmýšľate nad tým ako váš web zatraktívniť, posunúť na vyšší level, aby sa stal príťažlivejším a dosahoval aj vyššiu návštevnosť? Niekedy stačí málo a to iba dobre zvolený obrázok. Spôsobov je viacero ako sa dostať k takýmto obrázkom. Existujú však dva základné a to platenou formou, alebo zadarmo.

Výhodou pri zakúpení takýchto obrázkov je akási unikátnosť oproti tým zadarmo. Najznámejšie obrázkové databázy, kde si môžete zakúpiť obrázky sú Shutterstock, Istockphoto, 123rf, Pixmac. Cena sa pohybuje v závislosti od počtu požadovaných obrázkov, čím väčší balík si zakúpite, tým nižšia je výsledná cena v prepočte na jednu fotku. Zaujímavou alternatívou je aj 500px, kde si fotky môžete zakúpiť priamo od profesionálnych fotografov, pričom obrázky pochádzajúce od nich sú vysoko unikátne, pretože združujú to najlepšie zo všetkých krajín sveta. To sa priamo úmerne odráža aj na cene za takéto fotky.  Ako to už vo svete chodí, za kvalitu si treba priplatiť.

 

Obrázky pre vašu webovú stránku zadarmo

Pixabay
Pixabay je jedna z najlepších free databáz s fotografiami. Nájdete tam vysoko kvalitné obrázky. Obsahuje viac než 580 000 fotiek, vektorov a umeleckých ilustrácii zadarmo.

Freeimages
Ďalšia z kvalitných databáz, ktorá poteší všetkých webdizajnérov a blogerov. Stránka ponúka jednoduché, ale funkčné vyhľadávanie.

Stockvault
Patrí k menším databázam, no na druhú stranu obsahuje fotky s vysokou kvalitou. Okrem iného tam môžete nájsť aj logá, textúry a pozadia na váš web. Táto databáza ponúka fotky zadarmo len pre osobné použitie, výhradne iba na nekomerčné účely.

Openphoto
Pekne a prehľadne zvolené kategórie, solídna zbierka fotografíí.

Unprofound.com
Perfektné fotky s otvorenými možnosťami ich použitia aj na komerčné účely. Nevyžaduje registráciu na sťahovanie obrázkov.

Morguefile
Excelentný spôsob vyhľadávania. Nevyžaduje registráciu a licencia vás nijako neobmedzuje v používaní.

Imageafter
Trocha starší dizajn, no disponuje celkom slušným a rýchlym spôsobom vyhľadávania. Licencia vás ani v tomto prípade nebude nijako brzdiť pri používaní fotiek, či textúr na vašu webstránku.

Freerangestock
Kvalitné fotografie zadarmo vo vysokom rozlíšení. Pekný a prehľadný web s jednoduchým, ale funkčným vyhľadávaním.

Freedigitalphotos
Najlepšie vyhľadávanie spomedzi všetkých uvedených databáz. Veľký výber fotografií pre osobné aj komerčné použitie.

Freephotosbank
Prehľadné kategórie, no reklamy je na webe viac než je potrebné.

Unsplash
Panorámy, príroda, ľudia, ale aj mnoho iného nájdete na tejto webovej stránke. Každý deň nová fotka.

Picjumbo
Po prvej návšteve budete zmätený či ide o free, alebo platenú databázu v štýle Istockphoto. Zdanie klame a všetko je zadarmo aj na komerčné účely.

Gratisography
Fotografie vo vysokom rozlíšení od Ryan McGuire. Trocha horšie vyhľadávanie. Licencia aj na komerčné účely.

Rgbstock
Veľká zbierka obrázkov a ilustrácií. Vyžaduje registráciu.

Picography
Na stránke neexistuje vyhľadávanie. Fotografie sú vo vysokom rozlíšení od profesionálnych fotografov.

Jaroslav

Zaujíma ma všetko okolo internetu, počítačov, mobilných zariadení, programovania. Rád hrám tenis, bedminton, ale i bicyklovanie. Taktiež ma zaujíma verejné dianie.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: