Skip to main content

Jedinečný lorem ipsum generátor

Tvoríte webové stránky, no texty ešte nemáte pripravené, alebo vám ich copywriter nedodal? Táto zúfalá situácia nemusí byť taká zúfalá, ako to na prvý pohľad môže vyzerať. Internet je plný rôznych textov, ktoré vám môžu dočasne slúžiť ako obsah na webstránke. Nepísaným pravidlom sú tzv. lorem ipsum texty, ktoré majú pôvod v latinskej literatúre.

Používajú sa pri testovaní layoutu stránok, časopisov, letákov. Pôvod textov je latinský, no v skutočnosti ide o nezmyselné skomoleniny. Tieto texty sa používajú už od 16. storočia a spopularizované boli v 60. rokoch 20. storočia. Úvod pochádza z Cicerovej tvorby: Neque porro quisquam est qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit. Ako sa internet vyvíja, vyvíja sa aj lorem ipsum. Ja osobne ich rád používam v trocha kreatívnejšej podobe. Toto kreatívne ipsum nesie názov Cupcake ipsum. S Cupcake môžete na stránku pridať krátky, alebo dlhý text, vybrať si môžete počet odstavcov, alebo ho doplniť o iné, trocha „sladšie“ slová.

Kreatívnych lorem ipsum je na internetoch viac. Na týchto odkazoch nájdete podobne zaujímavé a kreatívne texty na váš web – Picksumipsum, Lorizzle, Slipsum, Fillerati, Baconipsum, Zombieipsum, Vaticanassass, Hipsum.

Zombie ipsum

 

Jaroslav

Zaujíma ma všetko okolo internetu, počítačov, mobilných zariadení, programovania. Rád hrám tenis, bedminton, ale i bicyklovanie. Taktiež ma zaujíma verejné dianie.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: