Skip to main content

Kingdom come: Deliverance – stredoveké RPG od vývojárov z Warhorse

Ak milujete hry z obdobia stredoveku je pre vás Kindom Come to pravé orechové. Hra prináša so sebou realistické súboje muža proti mužovi. Meč zakrvavený od súperovej krvi ukazuje, že vývojári mysleli aj na detaily. Jazda na koni, či streľba z luku je taktiež pôžitkom.

Kingdom Come: Deliverance je historická „first-person“ RPG hra, ktorá vás šokuje mierou realizmu. Vtiahne vás do Čiech v období 15. storočia, ktoré je zmietané krízou a pápežskou schizmou. Hráč má aj vlastné možnosti, ako sa bude dej hry odohrávať. Všetko má vo svojich rukách on. Hra ponúka neobmedzené možnosti, takže sa nemusíte báť, žeby sa stala rýchlo obohranou, či stereotypnou.

So svojou postavou môžete vyšetrovať zločin, alebo využiť svoj vplyv a postavenie a donútiť tým obyčajných ľudí, obyvateľov vtedajších Čiech, aby ťa nasledovali pri plnení úloh. Je na vás či sa pri ich plnení vyberiete cestou diplomacie, alebo použijete iné donucovacie prostriedky(svoj meč, päste, alebo luk). Nezabúdajte, že tak ako aj v reálnom živote má všetko svoje následky, tak aj v tejto hre musíte čeliť činom, ktoré vykonáte.

V hre nájdete množstvo rôznych druhov historických zbraní, majstrov, ktorí vyrábajú rôzne predmety. Taktiež sa môžete zúčastniť historických bitiek. Ak sa chcete preniesť do sveta stredoveku a vyskúšať si aspoň takto virtuálne, ako sa vtedy žilo je Kingdom Come: Deliverance rozhodne správna voľba. Cena pre PC je stanovená na 49,99€. Verzia pre konzoly zatiaľ neexistuje. Hra je zatiaľ v beta verzii, čo je sklamaním hlavne pre ľudí, ktorí podporili hru na Kickstarteri. Vydanie plnej verzie bolo posunuté na leto 2016. Hru nájdete tu

kcd_battle_logo

kcd_talmberk_logo

kingdomcome_sword_fight-20160302-001919

Jaroslav

Zaujíma ma všetko okolo internetu, počítačov, mobilných zariadení, programovania. Rád hrám tenis, bedminton, ale i bicyklovanie. Taktiež ma zaujíma verejné dianie.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: