Skip to main content

The Qwerkywriter – klávesnica pre hipsterov

S faktom, že žijeme v dobe smartfónov a tabletov sa už asi väčšina z nás(najmä tí skôr, narodení) zmierila. Každý deň nám prinesie nejakú novinku v podobe inteligentného zariadenia, či už to je inteligentný prívesok, náramok, hodinky, ale aj menej potrebné zariadenia ako inteligentné opasky na nohavice, ktoré sledujú fyzický stav používateľa.

Niekedy sú, alebo sa postupom času stávajú inteligentné zariadenia dosť nepraktické. Podľa mňa je takýmto zariadením tablet. Ak si človek kúpi tablet nielen na zábavu, ale i na prácu určite sa obzrie aj po hardvérovej klávesnici. Softvérová klávesnica je určite v mnohých prípadoch postačujúca, no na serióznu prácu je priam nevhodná. Hardvérová klávesnica je výrazne lepšia na písanie textov, posielanie emailov, komunikáciu. Jednoducho povedané má viac výhod ako nevýhod.

8cc87f24dcf1580530e5e55838cfda8e_original

Na crowdfundingovom portáli Kickstarter som objavil medzi úspešne skončenými kampaňmi mechanickú klávesnicu, primárne určenú pre tablety. Moje prvé dojmy po vzhliadnutí kampane boli, že hipsteri musia byť unesení z tejto klávesnice.  Už teraz si ich viem živo predstaviť ako niekde v rýchliku, alebo v kaviarni ťukajú do klávesnice niečo na svojom tablete a všetci okolo prítomný ich sledujú so zatajeným dychom, na čom to vlastne píšu. Ide o štýlový kúsok hardvéru a zároveň o spojenie niečoho starého(pripomínajúce písací stroj) a nového. Zároveň ide aj o geniálny spôsob ako sa odlíšiť od davu.

Klávesnicu si na Kickstarteri predobjednalo 469 backerov. Dohromady projekt vyzbieral 129 000 dolárov, čo bolo o 39 164 viac ako bol cieľ kampane. Qwerkywriter je vlastne mechanická klávesnica s 84 klávesami. Určená je primárne pre mobilné zariadenia(tablety do hrúbky 1,5 cm), ale svoje využitie si nájde aj po pripojení k stolovému počítaču, i notebooku. Pripojiť sa dá k vášmu zariadeniu prostredníctvom USB, alebo bluetoothu.

Rozmery klávesnice sú 31,75cm x 19,05cm x 8,89cm a váha je 1,3kg. Cieľom tejto kampane v resp. jej tvorcov bola klávesnica, ktorá má napodobňovať pocit písania na písacom stroji. Cena bola stanovená na 289 dolárov, čo ju radí medzi pomerne drahý kus hardvéru. Dali by ste si povedať a kúpili by ste si takúto štýlovú klávesnicu do vašej „pracovne“?

8d6822dfbfac5ddc04d1be61cc9a152c_original

864a0862ffb8fbcc1a53fb4fde555397_original

Zdroj: Kickstarter

Jaroslav

Zaujíma ma všetko okolo internetu, počítačov, mobilných zariadení, programovania. Rád hrám tenis, bedminton, ale i bicyklovanie. Taktiež ma zaujíma verejné dianie.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: